Reklama

OSP Osowa Sień

W niedzielę na boisku w Tylewicach odbyły się zawody sportowo-pożarnicze, wystartowały ekipy z czterech jednostek z naszej gminy - reszta z różnych przyczyn nie dotarła ( czuliśmy się, jak byśmy startowali w swoistej lidze mistrzów ). Wszystkim zawodnikom humory dopisywały,  pomimo deszczu na koniec zawodów. Wróciliśmy cali i zdrowi - siniaki się nie liczą. Sprzęt działał, motopompa nie zawiodła, kibice podziwiali nasz odnowiony samochód ( przy okazji otrzymał nowe imię "GUCIO" ). Nasza drużyna OSP żeńska zajęła drugie miejsce i tym samym zakwalifikowała się do zawodów powiatowych, które odbędą się 15.06. o godz. 10 w Sławie na boisku. Pozostałe wyniki podamy wkrótce (czekamy na protokół z zawodów )

]"> ]"> ]"> ]"> ]"> ]"> ]"> ]">
]"> ]"> ]"> ]"> ]"> ]"> ]"> ]">
]"> ]"> ]"> ]"> ]"> ]"> ]"> ]">
]"> ]"> ]"> ]"> ]"> ]">
 
 
 

 
Czołem. W niedzielę,9 czerwca, jedziemy na gminne zawody sportowo-pożarnicze do Tylewic. Z Osowej Sieni będzie nas silna ekipa - 4 drużyny prawie 40 osób. Ostatnie kilka tygodni sumiennie trenowaliśmy, ale trema, jak to przed zawodami jest. Proszę trzymajcie za nas kciuki. Poniżej kilka fotek z przygotowań.

]"> ]"> ]"> ]"> ]"> ]"> ]"> ]">
]"> ]"> ]"> ]"> ]">
 
 

 
Powiatowy Dzień Strażaka w Sławie
W sobotę 11.05 silna siedmioosobowa ekipa naszej jednostki uczestniczyła w  Powiatowym Dniu Strażaka w Sławie. W kompanii honorowej nasze OSP reprezentowali:

Tomasz Bartkowiak

Paweł Wiśniewski

Wojciech Langner

Szymon Wawrzyniak


Poczet sztandarowy wystąpił w składzie:

Krzysztof Wiśniewski

Adrian Michalewicz

Krzysztof Michalewicz


Odprawiono Mszę świętą,  przeszliśmy ulicami Sławy na Stadion Miejski gdzie wręczono medale i odznaczenia. Otrzymali je również nasi strażacy

Złoty medal" Za zasługi dla pożarnictwa". Marian Wiśniewski i
Krzysztof Mrozkowiak

Srebrny medal otrzymał Jarosław Borowski

Brązowy medal  Dorota Wiśniewska i Paweł Wiśniewski ( rodzina
Wiśniewskich wymiata : ) )
2,5 godziny stania podczas uroczystości dało nam w kość - nogi bolały. Na koniec posileni grochówką i bigosem wróciliśmy do domów.


 
 
 
Motopompa po remoncie
W ubiegłorocznych zawodach pożarniczych nasza motopompa odmówiła współpracy. Remontem zajął się druh Marian Wiśniewski - siedział pół zimy i nad nią pracował (dziękujemy). Niezbędne części zostały zakupione z budżetu gminy. Udało się zakupić także nowe węże ssawne. 1 maja 2013 przy stawie za leśniczówką sprawdziliśmy efekty remontu i ....udało się maszyna działa - oby tak dalej. Efekty wydać na załączonych zdjęciach.
 

 
Dzisiaj, 28 kwietnia 2013 roku,  ukończyli kurs podstawowy strażaków dwaj nasi druhowie Wojciech Langner i Szymon Wawrzyniak i tym samym dołączyli do składu bojowego naszej jednostki. Kurs składał się z części teoretycznej- nauka przez platformę internetową- oraz praktycznej -m.in. komora dymna w Świebodzinie.
 
Więcej artykułów…